Asortyment

Kostka

Granulacja (80+ mm) niweluje osadzanie się sadzy w kominie dzięki niskiej zawartości siarki. Przez długi czas utrzymuje temperaturę i tlący się żar. Pozostawia niewielką ilość popiołu. Znajduje zastosowanie w piecach dwu lub jednofunkcyjnych z dolnym spalaniem. Ma atrakcyjną cenę.

Orzech II

Typ węgla kamiennego granulacji (40-80 mm). Pali się długim i świetlistym płomieniem. Dzięki niskiej zawartości siarki doskonale się spala. Jest przyjazny środowisku, gdyż powoduje niewielki stopień zanieczyszczeń. Ma wysokie wartości opałowe. Można stosować w piecach zasypowych, kuchniach węglowych, kominkach i konwencjonalnych piecach.

Groszek

Jest zmielonym węglem kamiennym o wymiarach 25-40 mm i wysokiej kaloryczności. Do jego wytwarzania stosuje się specjalne kombajny, które dzielą większe bryły. Dzięki odpowiedniej wielkości spala się lepiej niż duży węgiel. Pozostawia czystszy popiół. Może być stosowany w piecach z automatycznym podajnikiem opału.

Groszek II

Stosowany jest głównie w nowoczesnych kotłach z podajnikami automatycznymi granulacja 8-25 mm Umożliwia stałe utrzymanie wysokich paramentów energetycznych i ekologicznych spalania. Po wypaleniu pozostawia po sobie minimalną ilość popiołu. Nie wytwarza lotnych związków siarki do atmosfery. Najczęściej stosuje się go w zautomatyzowanych piecach grzewczych z podajnikiem. Wysoka efektywność energetyczna i ekologiczna oraz przystępna cena to niezaprzeczalne zalety ekogroszku.

Miał węglowy

Cechuje się wysoką kalorycznością. Ma także niższą cenę niż węgiel. Można go stosować jako samodzielne paliwo bądź jako domieszkę. Wytwarzany jest z wysokiej jakości węgla kamiennego.
Daje dużo ciepła pozostawiając małą ilość popiołu i siarki.

Dbamy
o ekologię

Naszym celem jest pozytywne działanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego poprzez sprzedaż tylko wysokiej jakości węgla, wolnego od wszelkich zanieczyszczeń, który nie przyczynia się do emisji substancji szkodliwych dla zdrowia, co jest obecnie niezwykle ważne, szczególnie w okresach wzmożonego smogu.